sobota, 3 października 2015

Radosna Ewangelizacja W Bydgoszczy

Dnia 27.09.15 byliśmy w Bydgoszczy na Radosnej Ewangelizacji, aby publicznie wyznać naszą wiarę...
Rano stawiliśmy się na zbiórce. Wyruszyliśmy z Tczewa pod opieką s.Cecylii, s.Natalii i ks.Andrzeja. Po dwóch godzinach byliśmy na miejscu. Gdy przyjechaliśmy zaproszono nas na pyszny i uroczysty obiad do salki koło Bazyliki św.Wincentego. Po obiedzie poszliśmy na mszę do Bazyliki.
Msza była cudowna. Przybył ksiądz biskup Zawitkowski, śpiewał i grał zespół filmowy. W kościele panował uroczysty nastrój. Ksiądz biskup  wygłosił piękne kazanie. Odśpiewano "Wielbi dusza moja Pana". Na koniec otrzymaliśmy błogosławieństwo i pomodliliśmy się o piękny przebieg "Budzenia Olbrzyma".
Po mszy wyszliśmy przed Bazylikę, rozstawiliśmy sprzęty i zaczęliśmy w tańcu i śpiewie chwalić Pana Boga. Tańczyliśmy "Taniec Wielkanocny",  Poloneza do piosenki "Panu naszemu pieśni grajcie "Skacz, skacz na chwałę Pana" i wiele innych piosenek z repertuaru Sióstr Szarytek :) Wraz z nami uwielbiali Pana miszkańcy Bydgoszczy. Nie zabrakło również chwili skupienia w postaci śpiewanej Koronki do Miłosierdzia Bożego. Koronka kończyła naszą ewangelizację, a po niej wróciliśmy do salki na kawę i ciasto. Po poczęstunku, pożegnaliśmy sie ze wszystkimi i wróciliśmy do Tczewa.
Siostra Cecylia na zakończenie dnia zamówiła pizze, którą zjedliśmy przy rozmowie i przemyśleniach z Ewangelizacji.
Każde "Budzenie Olbrzyma" jest inne i niesie za sobą coś innego, ale każde jednakowo piękne. Na pewno są to owocne wyjazdy.
Szczęść Boże!
Agata-WMM Tczew


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz