niedziela, 22 listopada 2015

MARYJA SŁUŻEBNICA SŁOWA BOŻEGO

Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne rekolekcje dla młodzieży. Do Gniezna przybyło około 80 osób z Prowincji Chełmińsko-poznańskiej. Rekolekcje prowadzili s.Anna Głyżewska SM, ks. Krystian Piekuciński oraz ks. Andrzej Węsierski. 

Jak zwykle rozpoczęło się przywitaniem wszystkich miast i kolacją, po czym odbyła się Msza Święta. Ks. Krystian wygłosił, konferencję, której celem było wprowadzenie do tematu rekolekcji. „Maryja Służebnica Słowa”- była kobietą, której niewiele słów jest opisane w Ewangelii. Jednak to ona była najbardziej świadoma tego, co usłyszała, była obecna i podążała za Słowem Bożym. Później my także mieliśmy czas na rozważenie słów jej syna podczas wieczornej adoracji.  Pismo Święte zostało wprowadzone w uroczystej procesji, później każdy z nas mógł oddać mu cześć przez pokłon i ucałowanie. Był to czas osobistego spotkania z Bogiem poprzez Jego słowa napisane w Piśmie. Do późnych godzin wieczornych uwielbialiśmy Boga przez śpiew i modlitwę. Później była możliwośc pojednania się z Panem w spowiedzi świętej.Sobotni poranek rozpoczęliśmy Jutrznią. W tym dniu ksKrystian wygłosił kolejną konferencję, w której przekazuje, że wszystko powinniśmy zawierzac Słowu
 Kolejnym punktem naszego spotkania była praca w grupach. Dzieliliśmy się Słowem, i tworzyliśmy do niego scenki :)


Po obiedzie uczyliśmy się robic różańce na rękęPóźniej spotkaliśmy się na Eucharystii. Następnie, ks. Andrzej wygłosił konferencję dotyczącą Matki Bożej i jej oddaniu Słowu. Odczytał nam list od Maryi, był piękny  i skłaniał do refleksji.  
Tego dnia, mieliśmy okazję, by wyjść na ulice miasta i radośnie ewangelizować. Podczas tego spaceru śpiewaliśmy, tańczyliśmy, radośnie wielbiliśmy Pana :)


 Wieczorem nadszedł czas na podsumowanie pracy w grupach. Każdy zespół miał okazję by przedstawic swoje scenki i wykazanie się talentami aktorskimi :D

W niedzielę udaliśmy się na Mszę świętą do fary.

 Następnie, Bartosz Wyrzykiewicz- Przewodniczący Stowarzyszenia Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, opowiedział o swoich przeżyciach ze Zgromadzenia Generalnego JMV w Salamance. Wysłuchaliśmy jakie owoce przyniosło to spotkanie i co powinniśmy robić, by nasze wspólnoty były takie jak by chciał św.Wincenty.

Później , nadszedł czas podsumowań i pożegnań.

Te trzy dni co roku spędzone w Gnieźnie zawsze dodatkowo umacniają naszą wiarę i pozwalają nam na nowo odkrywac Jezusa. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok! <3                                                                                                              Agata-WMM TczewBrak komentarzy:

Prześlij komentarz